Call center vincente

call-center-inbound-outbound.jpg

Sekretet e e centralistit perfekt

Te punosh ne call center nuk eshte e thjeshte sic dikush mund ta mendoj .
Nuk mjaftojne nje njohje e mire e tregut ne fjale dhe e vullnetit per tu angazhuar vazhdimisht
Si te besh per vete nje perdorues nga ana tjeter e telefonit dhe te jesh nje operator i shkelqyer?
Ja disa keshilla per te mos i lene pas dore:

-Perfeksiono aftesite e tua komunikuese
Gjate nje telefonate , eshte e rendesishme te flasesh ne menyre te qarte , duke theksuar korrektesisht cdo fjale dhe duke perdorur ritmin e sakte.
Nje bashkebisedim teper I ngadalte do te lodhte bashkebiseduesin , ndersa ne te kundert – duke folur shume shpejt do ta ndaloje te kuptoje ate qe ke per ti propozuar.

-Vezhgo supervizoret e tu
Zakonisht ata qe zene nje vend si lidership kane si pergjejgjesi nje rrugetim duke nisur pikerisht ku je tani.Njohin sekretet e punes dhe mund te jene shume te dobishem ne fazen tuaj te rritjes
Te Degjosh sygjerime eshte nje sintome e vullnetit te madhe.

-Perdor takte me klientet
Cdo person me te cilin flet ne telefon ka nje jete per te cilen nuk di asgje .Nga ana tjeter e telefonit eshte nje persone si ju , me dyshimet e veta , me problemet e veta , dhe veshtiresite e jetes se vete.
Perdore empatine dhe perpiqu te lidhesh ne menyren me te mire , edhe n.q.s merrni pergjigje gjithmone jo te kendeshme

-Ji I perpikte
Respektimi i orarit , ne pune dhe ne jeten e perditeshme , eshte themelore per te shkuar drejt suksesit.
Duke mberritur e para ne pozicionin tend , do te kesh menyre per te pergatitur diten e punes ne menyre optimale , pa patur nevojen per ti ngutur aktivitete e tjera ne skalete.

adminSekretet e e centralistit perfekt